Sacred Heart Pioneers Composite Schedule

September October 2014 November
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
at Yale Women's Intercollegiate
15th/17 Teams

at Saint Joseph's Invitational
TBA

at UConn Invitational
TBA

at Robert Morris
Final
L, 3-0

at Lehigh
Final
L, 4-2
29
30
at Monmouth
Final
W, 7-0

vs. Dartmouth
Final - OT
W, 1-0
1
at NJIT
Final
L, 1-0
2
3
vs. Fairfield
2:00 PM
4
at The MacDonald Cup

at IHSA Hunt Seat Post University

vs. Maine
@ Vermont
1:00 PM

at Delaware
3:30 PM

vs. St. Francis Brooklyn
5:00 PM
5
at The MacDonald Cup

vs. Bryant
1:00 PM

at LIU Brooklyn
1:00 PM

at Vermont
1:00 PM

vs. Grey-Red
4:00 PM
6
at St. John's Women's Invitational
7
at St. John's Women's Invitational

vs. Stony Brook
7:00 PM
8
vs. Quinnipiac
3:00 PM
9
10
at Rutgers Women's Invitational

at LIU Brooklyn
4:00 PM

vs. St. Francis Brooklyn
4:30 PM

at Army
7:05 PM
11
at Rutgers Women's Invitational

at 102nd Annual New England Cross Country Championships
11 a.m.

at 102nd Annual New England Cross Country Championships
11 a.m.

at IHSA Hunt Seat Sacred Heart University
8:00am

at IHSA Western at Sacred Heart
2:00 pm

vs. Robert Morris
12:00 PM
12
vs. Saint Francis U
12:00 PM

at Central Connecticut State
1:00 PM

vs. Fairleigh Dickinson
2:00 PM

vs. Bryant
3:00 PM

at Army
3:05 PM
13
at Connecticut Cup
14
at Connecticut Cup
15
16
at ITA Regionals
TBA
17
at ITA Championships
TBA

at ITA Regionals
TBA

at Central Connecticut State
7:00 PM

at Yale
7:00 PM

vs. Bentley
7:05 PM
18
at Princeton Invitational
10:30 a.m.

at Princeton Invitational
10:30 a.m.

at IHSA Hunt Seat Connecticut College

at ITA Championships
TBA

at ITA Regionals
TBA

at Duquesne
12:00 PM

at Bryant
1:00 PM

vs. Bryant
1:00 PM

at Bentley
7:05 PM
19
at Red/White Scrimmage
1 p.m.

at Red/White Scrimmage
1 p.m.

at ITA Regionals
TBA

at Central Connecticut State
1:00 PM

vs. Monmouth
1:00 PM
20
21
22
23
24
at CCSU Mini Meet
3:30 p.m.

at CCSU Mini Meet
3:30 p.m.

at NJIT Tournament
TBA

at Connecticut Invite
TBA

at Siena
3:00 PM

vs. Saint Francis U
4:30 PM

at Fairleigh Dickinson
7:00 PM

at Rhode Island
7:00 PM

vs. Colgate
7:05 PM
25
at NJIT Tournament
TBA

at Connecticut Invite
TBA

vs. Saint Francis U
1:00 PM

vs. Colgate
3:05 PM

at Rhode Island
4:00 PM

vs. Saint Francis U
6:00 PM
26
at NJIT Tournament
TBA

at Connecticut Invite
TBA

vs. Robert Morris
12:00 PM

at Mount St. Mary's
1:00 PM

vs. Robert Morris
1:00 PM

vs. Rider
3:00 PM
27
28
29
30
31
at Quinnipiac
3:00 PM

vs. Robert Morris
5:00 PM

at LIU Brooklyn
6:00 PM

at Holy Cross
7:00 PM

vs. Holy Cross
7:05 PM
1
at Big One Collegiate Tournament

at Big One Collegiate Tournament

at Northeast Conference Championships
11 a.m.

at Northeast Conference Championships
11 a.m.

at St. Francis Brooklyn
1:00 PM

at Holy Cross
2:00 PM

at Wagner
3:30 PM

vs. Bridgeport
6:00 PM

at Holy Cross
7:05 PM